Запитання, відповіді, пропозиції, дискусії

Тут можна поставити запитання та отримати відповідь чи по дискутувати.

12 коментарів:

  1. У мене питання по вашій статті: УНС в Тернопільській області.
    Яка чисельність УНС в Тернопільській області на кінець 1943 р. ?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Такої статті немає..
      За моїми підрахунками, упродовж осені-зими 1943 р., діяло, орієнтовно, вісім більших груп (чот і сотень) УНС. Потрібно робити підрахунки кожної такої групи, щоб мати приблизну чисельність УНС в Тернопільській області ОУН.

      Видалити
    2. Чи маєте ви якусь інформацію про бій між УНС і німцецькою поліцією в с. Берем'я́ни Бучацького району Тернопільської області 7 серпня 1943 р.
      Є інформація що в тому селі була станиця поліції.

      Видалити
  2. Дану інформацію я знайшов в книзці: Гжегож Мотика. Українська партизанка 1942-1960. 2006. - С.218 (на польській мові). Книгу на яку він посилається я не знайшов, вона також польська.
    Єдина зачіпка це село Берем'я́ни. Але проблема в тому, що є два села з такою назвою одне в Бучацького району Тернопільської області, інше в Коломийського району Івано-Франківської області.
    Але в книзі Клименко: Українці в поліції в дистрикті «Галичина» (Чортківський округ): німецький окупаційний режим в південних районах Тернопільщини у 1941-1944 pp, вказано що в с. Берем'я́ни Бучацького району Тернопільської області дійсно знаходилася станиця поліції.
    Але виникає питання чи не було станиці поліції в селі Берем'я́ни Івано-Франківсткої області?
    Якось так.

    ВідповістиВидалити
  3. Нестор Мизак в своїй книзі Бережанський повіт у визвольній б-бі (Козівськй район) – С. 123., пише про існування в другій половині 1943 р. вишкільного куреня, яким керував Богдан Олійник-"Морозенко". Що можете по цьому сказати?
    І чи відомо вам щось про сотні (як на мене це скоріше були рої або чоти) "Чорного", "Ворона" і "Кока" восени 1943 р. в Тернопільській обл. (Літопис УПА. Т. 12. - С. 244.).

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. На разі вважається, що група "Морозенка" входила у спецвідділ ОУН, "який складався із кількох куренів" під командуванням І. Питльованого. Чітких і стверджувальних даних про групу "Морозенка", так як і групи "Скали", "Корнієнка", "Хмари" і ін. із цього підрозділу, на жаль, зараз немає ...

      Поки що припускаю, що к-р "Морозенко" станом на лютий-березень 1944 р.- ймовірно, к-р сотні у спецвідділ/курені І. Питльованого. Був при керівництві того підрозділу, оскільки як старшина брав участь у перемовинах з німцями.

      Дані про Б. Олійника у книжці Н. Мизака, ймовірно, з книги "Конюхи Козацьке гніздо" або ж із нарису-спогаду, здається, Б. Когута із 2 тому Літопису Нескореної України.

      У 2012 р. робив для 20 т. Літопису УПА таку довідку про "Морозенка":
      Олійник Богдан (“Змій”, “Морозенко”; ?, с. Августівка Козівського р­-ну – 1987, Англія). К­-р сотні у Бережанщині(01-03.1944), керівник станиці зв’язку між районами, за іншими даними мобілізований у Вермахт (04­-07.1944), вийхав на Захід.

      Зараз маю припущення, що "Морозенко" це Олекса Карпій (“Василь”, “Морозенко”) – інструктор, комендант ПВК Перемишлянщини, згодом чотовий у сотні “Рубачі”. Він посадою і територіальною прив'язкою до підрозділу І. Питльованого більш підходить ніж Б. Олійник. Однак, це лише версія..

      Сотня "Бурлаки" к-ра "Чорного", ймовірно, пізньої осені 1943 р. почала формуватися. Однак, документальних підтверджень у мене немає ..
      Сотня "Рубачі" к-ра "Ворона" сформувалася у квітні 1944 р. До цього "Ворон" командував з листопада 1943 р. сотнею "Сіроманці".
      Сотня "Лісовики" к-ра "Кока" сформована на основі Бережанської окружної боївки ОУН, якою командував "Кок". У свою чергу цю боївку при окрузі сформували у березні 1944 р.
      Деталі знайдете у 20 т. Літопису УПА

      Видалити
    2. А цей документ часом не по цій групі "Морозенка"
      http://avr.org.ua/getPDFasFile.php/arhupa/hdasbu-13-376-88-455.pdf

      Видалити
    3. Зверніть увагу на дати та псевда командирів сотень

      Видалити
  4. Скажіть будь ласка, а що відомо про долю , історію жінок ОУН-УПА, на тереторії Тернопільського району

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Можу сказати, що відомо досить багато, але .. цікаво про кого Ви хочете почути?

      Видалити
  5. Надайте будь ласка, якщо можа, посилання, за якими створювалась довідка про Олійника Богдана ("Змій") - у яких документах якого архіву можно знайти інформацію про нього та його діяльність. Дякую.

    ВідповістиВидалити