У середу, 7 грудня 2016 р. у приміщені Тернопільського обласного
краєзнавчого музею відбулася презентація нових книжок від видавництва “Літопис
УПА”.
Розпочато захід молитвою та пастерським благословенням настоятеля Свято-Троїцького духовного центру імені Данила Галицького (Тернопіль) отця Анатолія Зінкевича.
На презентації відбулося представлення нового настінного перекидного календаря на наступний 2017 р. Його презентували кандидат історичних наук, президент благодійного фонду “Літопис УПА” Микола Посівнич та генеральний директор видавництва “Літопис УПА” Ігор Гомзяк.
Організатори в особі громадсько-політичного діяча, дослідника історії ОУН і УПА Євгена Філя, керівництва краєзнавчого музею, за участі заступника голови обласної ради Василя Деревляного відзначали значний інтерес жителів як міста так і області до літератури про діяльність українського підпілля, висловили надії щодо подальшої співпраці та спільного поширення видань “Літопису” в краї.
Представник облради ознайомив присутніх із рішенням сесії Тернопільської обласної ради щодо оголошення 2017-го Роком Української Повстанської Армії на Тернопільщині, поінформував про підвищення матеріальної допомоги колишнім учасникам збройної боротьби - членам і симпатикам українського підпілля та воякам УПА.
Гості з видавництва також розповіли громадськості про книжкові новинки, які з’явилися цього року та поділилися майбутніми планами, щодо друку нових матеріалів пов’язаних із національно-визвольною боротьбою ОУН і УПА на Тернопільщині.
За участі історика Сергія Волянюка було представлено збірник документів присвячений Тернопільській воєнній окрузі УПА “Лисоня”, біографічний нарис про визначного командира повстанської армії, члена штабу УПА-Захід поручника Омеляна Польового – “Остапа” та спогади працівника радіослужби українського підпілля Петра Кекіша.
“Спогади радиста УПА” вийшли друком ще у 2015 р., однак для них це перша презентація. Сергій Волянюк, як упорядник спогадів П. Кекіша, розповів про працю над цим проектом та зазначив, що це унікальні спогади в яких розповідається про підготовку радіофахівців, їх діяльність у відділах УПА та підпіллі ОУН.
Презентація відбулася за сприяння Тернопільської обласної організації Національного руху “Державницька ініціатива Яроша” та Ліги підприємців “Українська справа”
Інформація та фото взяті із відкритих інтернет джерел
Немає коментарів:
Дописати коментар